Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Nga një gol për çdo pjesë, Laçi – Erzeni bëjnë “paqe” në Kurbin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Nga një gol për çdo pjesë, Laçi –

Laçi 1–1 Erzeni (Bibo 25' / Nonato 58')

Superiore: Java 25

Stadiumi: Laçi

Arbiter: Adrian Beqiraj

Formacionet zyrtare:

Laçi (4-4-2): Selmani; Roganoviç, Alla, Velkoski, Ziko;Spahiua Manellari, Bibo, Mazrekaj; Shkurtaj, Guindo. Trajner: Stavri Nica

Erzeni (3-5-2): Xhika, Peposhi, Kriviçiç, Iljazi, Leao, Mehmeti, Kahrimanoviç, Alan, Kadriu, Nonato, Ademi. Trajner: Xhevahir Kapllani

Komenti minutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja.

81' Ziko shtron një top në zonë për Spahiun i cili godet rrezikshëm por sfera shkon ngjitur me shtyllën.

73' Nonato tenton një gjysmë-roveshatë por topi shkon larg portës.

58' Barazohet sfida, Nonato tund rrjetën.

46' Nis pjesa e dytë.

45+1' Mbyllet pjesa e pare ne Lac. Vendasit shkojne ne dhomat e zhveshjes me 1-0 ndaj Erzenit.

33' Shenohet edhe goli i dyte ne Lac, por Shkurtaj nuk feston pasi eshte ne pozicion jashte loje.

25' Vjen goli i pare. BIBO shenon nje supergol dhe mposht Xhiken.

19' Kadriu niset ne kundersulm dhe rrezohet ne zone, por lojtari shijakas humbet ekuilibrin.

11' Alan tenton te surprizoje Selmanin, por gjuajtja e tij shkon larg portes.

5' Laci nis te beje presing, por Erzeni eshte i mirepozicionuar ne fushe.

1’Starton sfida Laçi – Erzeni, skuadrat janë të dënuara për fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga