Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Në “Bernabeu” ndodh befasia, Villarreal i rrëmben fitoren Real Madridit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Në “Bernabeu” ndodh befasia, Villarreal i rrëmben

Real Madrid-Villearreal 2-3 (Pau Torres 16' a.g., Vinicius 48', / Chukwueze 39', 83' Morales 71')

Villarreal ka befasuar Real Madridin sot në “Bernabeu”. Ata e mundën ekipin e Ancelottit me rezultatin 2-3. Sfida ishte spektakolare sepse ekipi i Villarreal përmbysi gjithçka në pjesën e dytë. Pau Torres shënoi i pari por në portën e vet duke i dhënë avantazhin ekipit të Realit. Chukwueze barazoi shifrat në 1-1 dhe pjesa e parë u mbyll në baraspeshë.

Në pjesën e dytë ishte Vinicius ai që shënoi një supergol duke kaluar përpara sërish ekipin e “Los Blancos”. Por më pas gjithçka ndryshoi. Morales barazoi sërish në 2-2 në minutën e 70’.

13 minuta më vonë Chukwueze shënoi sërish një supergol nga distanca duke kthyer rezultatin dhe duke i dhënë fitoren Villarreal.

Formacionet Zyrtare:

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Vasquez; Rudiger; Alaba; Fernandez; Asensio; Tchouameni; Ceballos; Rodrygo; Vinicius; Benzema. Trajner: Carlo Ancelotti

Villarreal (4-3-3): Reina; Foyth; Mandi; Torres; Pedraza; Terrats; Parejo; Lo Celso; Chukwueze; Pino; Baena. Trajner: Quique Setien

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga