Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Myrto Uzuni rikthehet te goli, sulmuesi shqiptar tund rrjetën në LaLiga

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Myrto Uzuni rikthehet te goli, sulmuesi shqiptar tund rrjetën

Myrto Uzuni i ka dhënë fund periudhës së thatësirës me golin. Sulmuesi shqiptar shënoi në ndeshjen që po luhet aktualisht mes Granadas dhe Gironas në LaLiga. Beratasi shënoi në minutën e 63-të duke ngushtuar rezultatin në 1-3, duke realizuar golin e vetëm të bardhekuqve.

Pavarësisht rezultatit, 27-vjeçari u duk në festën e tij se sa nevoj kishte për këtë gol. Sulmuesi i Kombëtares po kalonte një ngërç personal teksa nuk po arrinte të nxirrte më të mirën e tij si me Granadan ashtu edhe me Kombëtaren shqiptare me të cilët u la në stol në ndeshjen me Çekinë, ndërsa me Poloninë u zëvëndësua në minutën e 55-të.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga