Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Milani “shkelmon” momentin negativ, mposht Atalantan dhe kap Interin. “Debuton” Zlatan IBRAHIMOVIC

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milani “shkelmon” momentin negativ, mposht Atalantan dhe kap

Milan 2-0 Atalanta

(Musso 25’ag, Messias 86’)

Serie A

Java 24

Stadiumi: San Siro

Ndeshja: Milani fitoi pastër 2-0 përballë Atalantas në San Siro duke u rikthyer ai Milani i mëparshëm me fitore të njëpasnjëshme. Një autogol i portierit pas predhës fantastike të Theo Hernandez në pjesën e parë dhe goli i Messias pak minuta nga fundi i dhanë tre pikë shumë të vlefshme kampionëve aktual italian të cilët kapin Interin në vendin e dytë me 47 pikë. Gjiganti suedez, Ibrahimovin, u rikthye ne fushen e lojes pas shume muajve jashte pas nje demtimi. Javën tjetër do të sfidojnë Fiorentinën në transfertë.

Formacionet Zyrtare

Milan (3-4-2-1) Maignan: Kalulu, Thiaw, Tomori; Messias, Krunic, Tonali, Hernandez; Diaz, Leao; Giroud. Trajner: Stefano Pioli

Atalanta (3-4-1-2) Musso; Toloi, Djimsiti, Scalvini; Zappacosta, De Roon, Koopmeiners, Maehle; Ederson; Lookman, Hojlund. Trajner: Gian Piero Gasperini

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga