Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Milani luan “poker” me Slavian e Pragës, kuqezinjtë e Piolit një "hap" larg çerekfinales

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milani luan “poker” me Slavian e Pragës, kuqezinjtë

Milan 4-2 Slavia e Pragës

Milani ka fituar përballë Slavias së Pragës në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/8-ve të Europa League. Sfida e zhvilluar në stadiumin “San Siro”, përfundoi me fitoren 4-2 të vendasve. Për Milanin golat u shënuan nga Giroud, Reijnders, Loftus-Cheek dhe Pulisic, ndërsa për Slavian shënoi Doudera dhe Schranz. Kujtojmë që çekët mbetën me 10 lojtarë në minutën e 26’ për shkak se Diouf u ndëshkua me karton të kuq. Me këtë fitore, Milani është një hap larg çerekfinales.

FORMACIONET ZYRTARE: Milan (4-2-3-1): Maignan; Florenzi, Kjaer, Gabbia, Theo Hernandez; Adli, Reijnders; Pulisic, Loftus-Cheek, Leao; Giroud. Slavia e Pragës (4-2-3-1): Stonek; Vicek, Holes, Zima, Diouf; Masopust, Dorley; Doudera, Provod, Zmrzly; Chytil. Rastet e ndeshjes: 90+3' Përfundon ndeshja, Milani ftion 4-2. 85' Leao vallëzon në zonë, Milani tund rrjetën e Slavias për herë të katërt. (VIDEO) 84' Milani pranë golit të katërt me Jovic. (VIDEO) 66' Slavia shënon golin e dytë me anë të Schranz. (VIDEO) 46' Starton pjesa e dytë. 45+2' Mbyllet pjesa e parë. 45' Loftus-Cheek shënon të tretin për Milanin. (VIDEO) 44' Reijnders shënon, Milani udhëheq 2-1. (VIDEO) 36' Nuk zgjat avantazhi i Milanit, Slavia barazon rezultatin. (VIDEO) 34' GOOOOL! Giroud kalon Milanin në avantazh. (VIDEO) 26' Slavia me 10 lojtarë, Diouf ndëshkohet me karton të kuq. (VIDEO) 1' Starton sfida në "San Siro".
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga