Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Milan nuk fal në Europa League, 3 gola nga djemtë e Piolit hedhin “KO” francezët

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milan nuk fal në Europa League, 3 gola nga djemtë e Piolit

Milan 3-0 Rennes

Milan ka fituar me rezultatin 3 me 0 përballë Rennes. Ndeshja e vlefshme për turin e 1/16 të Europa League, pa kuqezinjtë të mos e diskutonin për asnjë moment triumfin.

Stadiumi “San Siro” ishte i tejmbushur. Golat që çuan peshë tifozët u shënuan nga Loftus-Cheek dopietë dhe Leao.

FORMACIONET ZYRTARE:

MILAN: Maignan, Theo, Gabbia, Kjaer, Florenzi, Musah, Rejinders, Leao, Loftus-Cheek, Pulisic, Giroud. Trajner: Stefano Pioli

RENNES: Mandanda, Doue, Omari, Theate, Truffert, Bourigeaud, Santamaria, Matusiwa, Doue, Kalimuendo, Terrier. Trajner: Julien Stephan

Rastet e ndeshjes:

FT/ Milan 3-0 Rennes

53' Leao shënon golin e tretë për Milanin. 3-0. (VIDEO)

48' Loftus-Cheek shënon golin e dytë personal dhe për Milanin. 2-0. (VIDEO)

32' Loftus-Cheek shënon për Milanin. 1-0. (VIDEO)

1’ Starton sfida në “San Siro”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga