Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Messi merr për "dore" Argjentinën dhe e çon në finale, Kroacia largohet me kokën lart nga Botërori

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Messi merr për "dore" Argjentinën dhe e çon

Argjentinë - Kroaci 3-0

Kupa e Botës

Gjysëm-finalja

Stadiumi: Lusial Iconic

Arbitër: Daniele Orsato

Formacionet zyrtare:

Argjentina: Martinez; Molina, Romero, Otamendi,Tagliafico; DePaul, Fernandez, Paredes, Mec Callister; Messi, Alvarez.

Kroacia: Livakovic; Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranovic; Brozovic, Modric, Kovacic; Pasalic, Perisic, Kramaric.

Komenti minutë pas minute: 

69' Messi nuk ndalet përballë askujt, vallëzon në mbrojtjen kroate dhe asiston te Alvarez që nuk gabon dhe trefishon

58' Messi jep shkëndijën e parë në këtë pjesë të dytë 

48' Kroacia hidhet menjeherë në sulm, nuk ka kohë për të humbur

46' Nis pjesa e dytë

45'+4' Mbyllet pjesa e parë

39' Kroaci në shok, pëson dhe golin e dytë. Fantastik Julian Alvarez, bën çdo gjë vetë dhe mposht Livakovic

34' Messi nuk gabon përballë Livakovic, Argjentina merr kryesimin

32' Argjentina shpërdoron mundësinë e artë, por Orsato tregon nga pika e bardhë

25' Vjen tentativa e parë, Fernandez pronon reflekset e Livakovic 

15' Ekipet qarkullojnë dendësisht topin në mesin e fushës, analizojnë qetësisht njëri-tjetrin.

2' Argjentina hidhet menjëherë në sulm

1' Nis ndeshja e parë gjysëmfinale, topin e parë e luajnë kroatët

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga