Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Laçi përmbys Vllazninë dhe ngjitet në vendin e dytë, shkodranët marrin humbjen e parë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Laçi përmbys Vllazninë dhe ngjitet në vendin e

Laçi 2-1 Vllaznia

Abissnet Superiore: Java 4

Stadiumi: Laçi

Arbitër: Andi Koçi

Formacionet Zyrtare:

Laçi (4-2-3-1): Dajsinani; Qato, Kurti, Dajko, Mjaki; Kryeziu, Manellari; Bajramaj, Ujka, Cordeiro; Sobowale. Trajner: Skerdi Bejzade

Vllaznia (4-3-3): Qarri; Smajli, Pusi, Stojanovic, Hakaj; Boshnjaku, Cheshmedjiev, Krymi; Mala, Gruda, Balaj. Trajner: Migen Memelli

Komenti minutë pas minute:

90' Përfundon ndeshja.

90' Akordohen 8 minuta shtesë.

85'Tresa tenton golin brenda zonës, gjuajtja e 18-vjeçarit shkon mi kuadrat.

81' Boshnjaku kroson lart në zonë por Dajsinani del duke kontrolluar topin.

72' Supergol nga Ledio Tresa, sulmuesi i Laçit tund rrjetën nga distanca e largët.

65′ Ujka godet diagonal dhe Sobowale e devijon duke bërë që topi të shkojë jashtë kuadratit.

46' Nis pjesa e dytë.

45+6' Mbyllet pjesa e parë.

45+5'

41′ Mjaki lëshon një gjuajtje potente nga brenda zonës, por Qarri tregohet i vëmendshëm duke e ndalur.

36′ Balaj proteston ndaj arbitrave dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

32′ Sobowale hyn bukur në zonë dhe godet, por Qarri arrin të ndalë tentativën e sulmuesit të Laçit.

28′ Ujka provon me një gjuajtje nga distanca, me topin që shkon jashtë kuadratit.

20′ Dajko provon me kokë, por tentativa e tij shkon ngjitur me shtyllën.

3' Zhbllokohet menjëherë rezultati, Boshnjaku shënon me kokë për Vllazninë.

1’ Shkelmohet topi i parë në Laç, skuadrat në kërkim të fitores.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga