Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Laçi 'fik' Partizanin para tifozëve të kuq, Mirel Josa mbetet 'makthi' i Orges Shehit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Laçi 'fik' Partizanin para tifozëve të kuq,

Partizani 1-2 Laçi (Mensah 12' / Sobowale 83', Tresa 95')

Superiore: Java 20

Stadiumi: Arena e Demave

Arbitër: Juxhin Xhaja

Formacionet zyrtare:

Partizani (4-3-3): Qirko; Hadroj, Janjeva, Sota, Atanaskoski; Murataj, Maguette, Rrapaj; Taipi, Mensah, Cara. Trajner: Orges Shehi

Laçi (4-3-3): Dajsinani; Mjaki, Dajko, Paulo Silva, Qato; Ujka, Kryeziu; Bajramaj, Myrta, Cordeiro; Sobowale. Trajner: Mirel Josa

Komenti minutë pas minute:

90+6' Përfundon ndeshja.

90+5' Festë e çmendur e Laçit, Tresa shënon golin e përmbysjes. (VIDEO)

87' Maguette provon nga distanca por nuk gjen trajektoren e duhur dhe topi shkon larg.

83' Hesht "Arena e Demave", Laçi ndëshkon Partizanin. (VIDEO)

80' Tresa godet nga jashtë zone, Qirko zgjatet dhe largon topin.

79' Rast i artë i shpërdoruar nga Cordeiro, te Laçi nuk u besojne syve. (VIDEO)

75' Xhuliano Skuka futet në fushen e lojës. largohet Cara.

65' Rrapaj gjuan me të parën në kufij të zonës, por sfera shkon pak mbi traversë.

60' Aksion vetjak i Carës që driblon këdo që i del para, ason në fund për Hadroj i cili bllokohet nga Silva. (VIDEO)

54' Fantastik Dajsinani, i mohon golin e sigurtë Arinaldo Rrapajt (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

41' Shtylla ndal 'silurën' e Valentino Murataj (VIDEO)

38' Taipi kroson per Carën i cili devijon me të parën, por topi shkon ngjitur me shtyllën e parë. (VIDEO)

30’ Barjamaj dhe Melo kombinojnë në zonën e të kuqve, por nuk gjejnë kohën për të gjuajtur dhe mbrojtja largon rrezikun.

26’ Murataj tenton nga jashtë zonës, Dajko me kokë bllokon topin që po i drejtohej portës.

22' Cara 'fal' mundësinë e artë, refuzon pasimin te Mensah dhe godet jashtë portës. (VIDEO)

20' Sërish Cordeiro, godet nga i njëjti pozicion, por lehtë në duart e Qirkos.

17' Laçi provon të reagojë, Cordeiro godet nga distanca, por topi shkon pak mbi traversë. (VIDEO)

12' Krosim i Rrapajt dhe Mensah e fut në rrjetë, Partizani në avantazh (VIDEO)

7' Atanaskoski vertikalizon një top për Carën brenda zonës, por goditja e sulmuesit pritet nga Dajsinani.

5' Krosim i rrezikshëm i Taipit për Cara dhe Mensah, harkimi i tij merr drejtim nga porta dhe shkon ngjitur me shtyllën. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga