Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Kuqezinjtë në tokën moldave, Shqipëria gati për betejën e parafundit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kuqezinjtë në tokën moldave, Shqipëria gati për

Shqipëria do të luajë nesër kundër Moldavisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e EURO 2024. Kjo sfidë është programuar të zhvillohet në orën 18:00, ndërsa sot kuqezinjtë tanë janë nisur dhe kanë mbërritur në shtetin moldav.

Në një postim të bërë në kanalin zyrtar tregohet momenti i nisjes dhe i mbërritjes së kuqezinjve tanë, ku atmosfera pozitive ka “pushtuar” kampin shqiptar.

Siç shihet edhe në video, presidenti Armand Duka gjendet mes lojtarëve duke i “prirë” ata drejt duelit të radhës. Kombëtares sonë i mjafton edhe 1 pikë për të siguruar matematikisht kualifikimin drejt këtij kompeticioni madhor.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga