Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Juventus "alla" Allegri, "Zonja" merr tre pikë me cinizëm

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventus "alla" Allegri, "Zonja" merr tre pikë

Juventus 1-0 Udinese

(Danilo 86')

Serie A

Java 17

Stadiumi: Allianz

Formacionet Zyrtare:

Juventus (3-5-1-1): Szczesny; Danilo, Rugani, Sandro; McKennie, Miretti, Locatelli, Kostic; Di Maria; Kean

Udinese (3-5-2): Silvestri; Becao, Bijol, Perez; Pereyra, Lovric, Walace, Makengo, Udogie; Beto, Success

Rastet e ndeshjes:

86' Vjen me ne fund goli, Chiesa asiston per Danilon dhe Juventus ne avantazh

42' Goditje e forte e Wallace nga jashte zones por Szczesny pret ne dy kohe

38' Tjeter mundesi e mire per Juven, aksion i bukur nga porta ne porte me Di Marian qe gjen te vetem ne zone Moise Kean por sulmuesi nuk arrin te shenoje

19' Rugani shume prane golit, krosim perfekt i Di Maria dhe mbrojtesi godet ne prte por portieri shpeton Udinesen

1' Fillon ndeshja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga