Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Interi "fluturon" me Dimarcon, zikaltërit mposhtin Juventusin dhe shkojnë në finale

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Interi "fluturon" me Dimarcon, zikaltërit mposhtin

Inter 1-0 Juventus

Coppa Italia

Gjysmëfinale: Ndeshja e kthimit

Stadiumi: San Siro

Formacionet Zyrtare:

Inter (3-5-2): Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi.

Juventus (3-5-1-1): Perin; Bremer, Bonucci, Alex Sandro; De Sciglio, Miretti, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria; Chiesa. Trajner: Massimiliano Allegri.

Rastet e ndeshjes:

90+4' Përfundon ndeshja, Interi shkon në finale.

74' Matias PERIN bëhet HEROI i "Zonjës", mrekullia e gardianit mban në lojë Juven.

67′ Pranë goli të dytë Interi! Dumfries depërton bukur nga e djathta, provon të servirë për Lautaron, por sulmuesi argjentinas nuk arrin të devijojë dot topin në rrjetë.

52' Dzeko shënon golin e dytë por anësori i ndal festën për pozicion jashtë loje.

46' Nis pjesa e dytë.

45+1' Mbyllet pjesa e parë.

33' Juventus kërkon golin e barazimit, Kostic godet nga jashtë zone por fluturon Onana.

21' Lautaro Martinez provon nga distanca por gjuajtja e tij shkon ngjitur me shtyllën.

15' Zhbllokohet derbi, DIMARCO ndëshkon Juventusin dhe ndez festën në "San Siro".

 

3′ Interi e nis në sulm duelin, duke ushtruar presion të vazhdueshëm në portën e Juventusit. Barella kroson nga e djathta për Lautaron dhe Dzekon, por asnjë nga sulmuesit nuk arrin të shtyjë topin drejt rrjetës.

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga