Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Interi fiton sërish në derbi, Milani pa "busull"! Kuqezinjtë "zhduken" në renditje

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Interi fiton sërish në derbi, Milani pa "busull"!

Inter 1-0 Milan

(Martinez 34')

Serie A

Java 21

Stadiumi: San Siro

Gjyqtar: Davide Massa

Formacionet Zyrtare:

INTER (3-5-2): Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi

MILANI(3-5-2): Tatarusanu; Kalulu, Kjaer, Gabbia; Kalabria, Messias, Tonali, Krunic, Theo; Origi, Giroud. Trajner: Stefano Pioli

Komenti minutë pas minute:

90+5' Mbyllet sfida, Interi fiton nje tjeter derbi

90' Perseri nje gol i anuluar per Interin, Lautaro ne pozite jashte loje

83' Shenon Lukaku por arbitri akordon nje faull me pare ndaj Thiaw

76' E pabesueshme, kundersulm vrases i Milanit por Giroud shkaterron gjithcka i vetem ne zone

75' Goditja e pare drejt portes per Milanin, Brahim Diaz tenton nga distanca jo e larget drejt shtylles se pare por topi kontrollohet nga Onana

65' Barella kaotik ne mesfushe, Tonali merr topin dhe fiton nje faull jashte zones

58' Rasti i pare per Milanin, Theo kroson ne zone dhe Giroud godet por topi shkon larg portes

55' Milani fut ne loje Leaon dhe Saelemaekers per Origi dhe Calabria por vemendjen e merr Lautaro qe godet ne porte. Pret Tatarusanu

46' Nis pjesa e dyte, Milani largon Messias per Brahim Diaz

45+1' Mbyllet pjesa e pare

34' Lautaro shenon me koke pas kendores

25' Dimarco kroson nga kendorja, topi shkon direkt ne porte por grushton Tatarusanu

14' Pretendojne per penallti interistet, Dzeko rrezohet ne zone pas nje dueli me Gabbia por gjyqtari vazhdon qetesisht lojen

10' Nuk kane fund tentativat e Interit, Skiniar fut nje top te forte ne zone dhe Lautaro godet me koke ne shtyllen e pare por topi shkon pak jashte portes

8' Interi dominon, Calhanoglu tenton nga larg por topi shkon pa rrezik mbi porte

6' Perseri Lautaro, i vetem ne zone godet me te majten por Tatarusani ben nje super pritje

2' Tentativa e pare shkon per Interin, Lautaro godet nga larg por topi shkon mbi traverse. Asnje rrezik

1' Fillon supersfida

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga