Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Holanda dhe Ekuadori ndajnë nga një pikë dhe kreun e grupit, kryesuesi vendoset në ndeshjen e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Holanda dhe Ekuadori ndajnë nga një pikë dhe kreun e

Holanda 1-1 Ekuador (Gakpo 6'/ Valencia 49')

Botërori Katar 2022

Grupi A

Stadiumi: Khalifa International

Formacionet Zyrtare:

HOLANDA (3-5-2) - Noppert; Timber, Van Dijk, Ake; Dumfries, De Jong, Koopmeniers, Klaassen, Blind; Gakpo, Bergwijn

EKUADOR (5-4-1) - Galindez; Preciado, Porozo, Torres, Hincapie, Estupinan; Plata, Mendez, Caicedo, Estrada; Valencia

Komenti minutë pas minute:

90+7 Perfundon ndeshja ne barazim

60' Minuta të zjarrta për Ekuadorin, tundet traversa e holandezëve

49' Enner Valencia eshte rreziku numer nje. Ekuadori barazon Holanden

46' Nis pjesa e dyte

45+4' Mbyllet pjesa e pare

45+3' VAR prish festen e Ekuadorit, goli konsiderohet offside

32' Enner Valencia shfaqet rrezikshem prane zones, goditja e tij zgjon portierin Noppert

6' "Tulipanët" godasin menjëherë, Cody GAKPO tund rrjetën e Ekuadorit

1' Nis ndeshja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga