Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Fituan betejën por jo “luftën”, festa e çmendur nga MESSI&CO  

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fituan betejën por jo “luftën”, festa e
Argjentina ka arritur të marrë një fitore të vyer në duelin me Meksikën mbrëmjen e djeshm, e vlefshme për grupin C. Aktualishtë situata në këtë grup mbetet akoma e hapur pasi diferencat mes ekipeve mbeten shumë të ngjeshura dhe do të priten ndeshjet e fundit për të përcaktuar të kualifikuarit. Me përfundimin e ndeshjes lojtarët argjentias kanë shpërthyer në festë, dhe pse objektivi minimal nuk është arritur akoma. Argjentina shihet si një nga pretendentet për të fituar botërorin por gara është ende e gjatë dhe mbetet për t’u parë. VIDEO:
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga