Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Ernest MUÇI protagonist në Poloni kundër Podolskit, ylli i Legias “mesazh” Sylvinhos

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ernest MUÇI protagonist në Poloni kundër Podolskit, ylli

Ernest Muçi po kalon një formë shumë të mirë në Poloni me Legian teksa është kthyer në një titullar absolut për kampionët polak dhe sot e nisi përsëri nga e para përballë Gornik Zabrze ku luan edhe një legjendë e futbollit si Lukas Podolski.

Sulmuesi shqiptar dhuroi një asist në minutën e 38-të për bomberin kryesor Thomas Pekhart. I vetëm në krahun e djathtë, ish-lojtari i Tiranës driblon bukur një kundërshtar dhe kroson me të majtën ku gjen kokën e sulmuesit çek që e dërgon topin në rrjetë për të shënuar 0-1 në rezultat.

Është mbyllur pjesa e parë dhe skuadrat janë future në dhomat e zhveshjes ku bëhen gati për 45 minutat e dyta. Muçi me këtë asist i jep një tjetër mesazh trajnerit Sylvinho për ta thirrur në Kombëtare për ndeshjet e marsit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga