Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Video/ "Erdha në Europian si askushi dhe largohem si askushi"

Shkruar nga NEWSPORT

Sulmuesi i Italisë, Graziano Pele, ishte njëri ndër futbollistët e Italisë që gabuan mbrëmë nga pika e bardhë e 11-metërshit. Në një farë mënyre italiani vendosi fatin e të tijve duke i eliminuar "Azzurrët" nga Europiani. Ai shpjegoi se pse bëri atë shenjën me dorë kundrejt Neuer, ku dukej se donte t'i thoshte do të bëj një "parabolë".

peleNë atë moment, doja që të hutoja Neuer, pasi ai vetëm po lëvizte, por ja që nuk më dëgjoi aspak… Sa kaq, më pas nuk dija se çfarë të bëja dhe e godita ashtu… Kërkoj falje gjithë tifozëve. Erdha në Europian si askushi dhe largohem si askushi. Nëse do të kisha shënuar do të isha larguar si një lojtar i madh”, deklaroi sulmuesi i Italisë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga