Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ E pabueshme në Norvegji, lojtari godet shokun e skuadrës gjatë ndeshjes, gjyqtari e ndëshkon me karton të kuq

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ E pabueshme në Norvegji, lojtari godet shokun e skuadrës

Skena të pabesueshme kanë ndodhur në kampionatin elitar të Norvegjisë në ndeshjen Krisiansund-Viking e mbyllur me rezultatin 2-3. Në minutat e fundit të ndeshjes, mbrojtësi David Brekalo u përplas me portierin e tij, Patrik Gunnarsson duke e shtrirë në tokë.

Që të dy shokët e skuadrës kishin një mosmarrëveshje në minutat e fundit të ndeshjes dhe Brekalo goditi shokun e skuadrës, kurse ky I fundit stimuloi duke u shtrirë në tokë.

Gjyqtari i sfidës nuk e toleroi aspak këtë sjellje të lojtarit të Viking dhe nxori nga fusha me karton të kuq. Pamjet e përplasjes mes dy lojtarëve te skuadra norvegjeze kanë bërë menjëherë xhiron e rrjetit si dhe të gjithë mediave të huaja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga