Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Dy penallti vendosin supersfidat e javës, shpërthejnë polemikat pas ndeshjeve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dy penallti vendosin supersfidat e javës, shpërthejnë

Java e 21-të e Kategorisë Superiore rezervoi dy përballje të zjarrta. Ditën e sotme u luajtën Klasikja e Shqipërisë dhe derbi mes Teutës dhe Erzenit. Në Shkodër fituan vendasit duke hapur garën e titullit. Fitorja e kuqebluve erdhi pas një penalltie në fillimin e pjesës së dytë.

Një penallti që ka shkaktuar shumë polemika pas ndeshjes ku trajneri Shehi dhe sulmuesi Hasani nuk ishin dakord me vendimin e gjyqtarit Jorgji. E njëjta situatë ndodh edhe në Niko Dovana ku trajneri i Erzenit Kapllani u shpreh se penalltia ishte inekzistente ndërsa vetë Kallaku që e shënoi golin tha se u pengua nga Iljazi.

Penalltia e Vllaznisë:

Penalltia e Teutës:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga