Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Dinamo shënon të dytin dhe merr tre pikët, Turbina "tërbohet" me gjyqtarin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dinamo shënon të dytin dhe merr tre pikët, Turbina

Dinamo 2-0 Turbina (Perloshi 81', Prodani 95')

Kategoria e Parë, Java 9

Stadiumi: Selman Stërmasi

Gjyqtar: Xhulian Bacaj

Formacionet Zyrtare:

DINAMO (4-3-3) – Bakaj; Fetaj, Dickson, Imami, Allmuça; Diogo, Daja, Perloshi; Danas, Marku, Denisson. Trajner: Nevil Dede

TURBINA (4-3-3) – Laroshi; Buxhelaj, Zaimi, Ngjela, Isha; Jusuf, Hyska, Zani; Dezhgiu, Ahanonu, Gonzalez. Trajner: Bledar Devolli

Komenti minutë pas minute:

95' Dinamo shenon te dytin dhe mbaron ndeshja

81' Supergol i Perloshit, Dinamo shenon golin e avantazhit

71' Turbina mbetet me 10 lojtare, Brahja merr dy kartona sapo futet ne loje

59' Rast i arte per Dinamon, shperdoron Da Silva

46' Nis pjesa e dyte

45+2 Mbyllet pjesa e pare

21' Pretendime per penallti nga Turbina, gjyqtari vazhdon lojen

1' Fillon ndeshja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga