Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Dhunë në futbollin shqiptar, “plas” në ndeshjen e Kategorisë së Dytë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dhunë në futbollin shqiptar, “plas” në

Dhuna në futbollin shqiptar mesa duket nuk do të përfundojë asnjëherë. Sërish në sfidën e Kategorisë së Dytë ka “plasur” dhuna, teksa tifozët kanë “vërshuar” drejt fushës së lojës.

Bëhet fjalë për ndeshjen mes Ilirisë dhe Murlanit, takim që ka përfunuar 3-1 në favor të skuadrës nga Fushë – Kruja. Kur rezultati i sfidës ishte 1-1, disa tifozë kanë hyrë në fushë dhe kanë nisur të sulmojnë lojtarët dhe stafin e Murlanit.

Gjithçka ka degraduar, teksa as arbitrat nuk kanë mundur të qetësojnë situatën, ndërsa nga krahu tjetër policia nuk ka ndërhyrë për të zgjidhur këtë moment.

"Ndeshja Kf Ilira -Kf Murlani! Asnje gazet sportive nuk flet per dhunen e ushtruar dje ne fush kundrejt lojtarve te Murlani dhe stafit.Flitet vetem per nji triunf nje ndeshje nen nji presjon dhe te shara kunder djemve te skudres.mbas barazimit 1-1 na ndaluan te festonim dhe ndeshja nderpritet per 10 minuta,nga te gjitha anet e stadiumit njerz qe hyn ne fush se bashku me presidentin e Iliris.delegatet e ndeshjes bashk me albitrat pa mujt te zoterojn situaten e krijuar ne fush.policet qe rrin e ben sehir ne momentin e kercenimit te lojtarve dhe stafit te Murlanit.Stafi drejtur i Iliris na esht afruar per te na pershendetur duke na shprehur keqardhje per situaten e krijuar ne fush.Bejm thirrje FSHF te marr masa jo per nji ndeshje te lujtur,po kto raste dhune munden te çojne dhe ne aksidente te renda ,Lojtaret kerkonin te linin fushen e lojes dhe per tu mos u ndershkuar dhe nji her nga rregullorja e futbollit jemi dyteruar te luanim minuta e mbetura.Flalenderojme lojtaret Stafin e Murlanit bashk me stafin E Iliris dhe mbi te gjitha tranjerin RRAHMAN HALLACIN per konfortin qe kerkoj te na jepte duke shprehur keq ardhje per situaten e krijuar ne fush vetem per nji ndeshje qe mundet te ishte nji aktivet i thjesht sportiv!!".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga