Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Cristian Shpendi i pandalshëm në Itali, talenti shqiptar shënon golin e radhës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cristian Shpendi i pandalshëm në Itali, talenti shqiptar

Cristian Shpendi është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij, Cesena po luan në shtëpi përballë Entella. Pjesa e parë e sfidës së vlefshme për javën e 29-të të Serie C është mbyllur me rezultatin 3-0 për vendasit.

Shpendi ishte njëri prej autorëve të golave. Pas një aksioni të gjatë në minutën e 34’, pasi mori një top në zonën e rreptësisë, sulmuesi i Kombëtares shqiptare U-21, nuk gaboi dhe e dërgoi atë në rrjetë.

Kujtojmë që Shpendi është lojtari më i mirë për të tijët, teksa udhëheq edhe listën e golashënuesve të kampionatit me plot 18 gola.

Goli i Shpendit. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga