Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Cikalleshi "sfidon" Manajn, sulmuesi kavajas shënon golin e radhës në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cikalleshi "sfidon" Manajn, sulmuesi kavajas shënon golin

Sokol Cikalleshi është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij Konyaspor po luan në transfertë përballë Pendikspor. Rezultati i sfidës së vlefshme për javën e 28-të të Superligës turke, momentalisht është 0-1 në favor të Konyaspor.

Golin për miqtë e shënoi pikërisht bomberi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi. Sulmuesi me origjinë nga Kavaja ktheu një gol, një 11-metërsh në minutën e 12’ të sfidës, duke rezultuar që të jetë i pari i sfidës dhe goli që i dha avantazhin të tijëve.

Për Cikalleshin ky është goli i 9-të sezonal në Superligën turke, me sulmuesin kavajas që numëron edhe 5 asistime.

Goli i Cikalleshit. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga