Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Çekia në fitore ndaj Ishujt Faroe, Austria Surprizon Belgjikën (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT

Janë mbyllur pjesët e para të ndeshjëve që luhen në orën 20:45 për kualifikueset e Euro 2024. Rivalët e Shqipërisë, Çekia është në fitore ndaj Ishujve Faroe në pjesën e parë me rezultatin 0-2. Krejci dhe Cerny kanë kaluar në avantazh Çekinë duke shkuar në dhomat e zhveshjes me fitore.

Në ndeshjet e tjera Austria ka shtangur Blegjikën në pjesën e parë teksa janë në avntazh falë autogolit të shënuar nga Mangala në Minutën e 22-të.

Ndërsa Portugalisë i duhet minuta e 45-të për të zhbllokuar rezultatin ndaj Bosnjes.  Silva është ai që i jep qetsësinë portugezëve.

[caption id="attachment_697139" align="alignnone" width="515"]Rezultatet Rezultatet[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga