Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Broja dhe Chelsea nuk ia dalin në shtëpi, ndeshja ndaj Aston Villas mbyllet në barazim

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Broja dhe Chelsea nuk ia dalin në shtëpi, ndeshja ndaj Aston

Chelsea 0-0 Aston Villa

Chelsea ka barazuar në shtëpi përballë Aston Villas në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16-ve të FA Cup. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Stamford Bridge”, përfundoi në barazim 0-0.

Një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet, por “Blutë e Londrës” nuk u treguan të saktë duke shpërdoruar shumë raste të mira. Përsa i përket Brojës, shqiptari nuk ishte titullar në këtë sfidë, dhe u aktivizua në minutën e 79’, por kaq pak kohë nuk i mjaftoi për të ndryshuar diçka.

Tashmë gjithçka mbetet të vendoset në ndeshjen e kthimit që do të luhet në “Villa Park”.

CHELSEA: Petrovic, Disasi, Thiago Silva, Badiashile, Colwill, Enzo, Caicedo, Gallagher, Madueke, Palmer, Sterling.

ASTON VILLA: Martinez, Cash, Konsa, Lenglet, Moreno, Diaby, Douglas Luiz, Kamara, McGinn, Tielemans, Watkins.

Rastet:

77' Chelsea fut në lojë Armando Brojën, shqiptari zë vendin e Sterling. (VIDEO)

65' Chelsea në kërkim të golit, Aston Villa mbrohet mirë.

45+3' Raste të shumta dhe 1 gol i anulluar, Chelsea dhe Aston Villa mbyllin pjesën e parë në barazim.

30' Chelsea humbet shansin e pastër për gol, Martinez i pakalueshëm. (VIDEO)

25' McGinn provon me një goditje nga jashtë zone, por topi shkon mbi traun e portës. (VIDEO)

18' Cole Palmer humbet rastin e "artë" i vetë përballë Martinez. (VIDEO)

12' Aston Villa kalon në avantazh me anë të Douglaz Luiz, por goli anullohet për prekje të topit me dorë. (VIDEO)

1’ Starton sfida Chelsea-Aston Villa.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga