Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Benzema merr “për dore” Realin dhe kualifikohen në finalen e Copa del Rey

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Benzema merr “për dore” Realin dhe kualifikohen në

Barcelona-Real Madrid 0-4 (Vinicius 45', Benzema 49', 57' pen., 80')

Copa del Rey, gjysmëfinalja e dytë

Real Madrid ka arritur të kualifkohet në finalen e Copa del Rey. Skuadra e Ancelottit mori një fitore spektakolare sot në gjysmëfinalen e dytë përballë Barcelonës. Madrilenët fituan 0-4 pasi e kishin humbur ndeshjen e parë 0-1.

Heroi i takimit ishte pa dyshim Karim Benzeman i cili shënoi 3 gola dhe që të treja në pjesën e dytë. Sifda nisi pa shumë ritëm por ishte Reali që shfrytëzoi një kundërsulm në fund të pjesës së parë dhe kaloi në avantazh me Vinicius.

Sapo filluan 45 minutat e dytë ishin sërish “Los Blancos” që shënuan me Benzeman pas një asisti nga Modric. Në të 58 Vinicius fitoi një penallti dhe Benzema e shndërroi në gol. Reali mori nën kontroll krejt sfidën dhe në të 81-tën ishte përsëri francezi që shënoi të katërtin e ndeshjes dhe të tretin personal.

Kështu Real Madrid kalon në finalen e Kupës ku do të ndeshet me Osasunën e cila eleminoi mbrëmë Athtletic Bilbaon.

Formacionet Zyrtare:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Kounde; Araujo; Alonso; Balde; Kessie; Busquets; S.Roberto; Raphinha; Gavi; Lewandowski. Trajner: Xavi Hernandez

Real Madrid (4-2-3-1): Courtois; Carvajal; Militao; Alaba: Camavinga; Modric; Kroos; Rodrygo; Valverde; Vinicius; Benzema. Trajner: Carlo Ancelotti

Komenti minutë pas minute:

90+4' Përfundon takimi me fitoren e Real Madrid 0-4.

80'- Sërish kundërsulm Reali, Vinicius për Benzema godet dhe 0-4

57'- Benzema nga pika e bardhë shënon, 0-3.

58'- Penallti për Realin.

54'- Raphinha në zonë, godet me të djathtën, por topi shkon jashtë.

49'- Modric pason për Benzema godet nga jashtë dhe është në rrjetë, 0-2 për Realin.

46'- Fillon pjesa e dytë në "Camp Nou".

45+4'- Përfundon pjesa e parë mes Barcelonës dhe Real Madridit.

45'- Reali në kundërsulm, Benzema i kthen topin Viniciusit dhe gol, realizon braziliani. 1-1.

25'- Vinicius dhe Gavi ndëshkohen me të verdhë

3'- Gavi futet në zonë, hedh topin në qendër, por Camavinga ka ndërhyrë. Goditje këndi.

1'- Nis ndeshja në "Camp Nou".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga