Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ 6 gola në derbin Torinez, Juventus fitore spekatkolare me Torinon dhe sheh nga...Europa

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 6 gola në derbin Torinez, Juventus fitore spekatkolare me Torinon

Juventus 4-2 Torino

(Cuadrado 16’, Danilo 45’, Bremer 71’, Rabiot 81’ / Karamoh 2’, Sanabria 43’)

Serie A

Java 24

Stadiumi: Allianz Stadium

Ndeshja: Fitore spektakolare në derbin e Torinos për Juentusin që mposhti Torinon me rezultatin 4-2. Një sfidë që prodhoi gola dhe emocione nga fillimi deri në fund. Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë ndërsa pjesa e parë përfundoi 2-2. Në të dytën, dy gola nga Bremer dhe Rabiot i dhanë fitoren Zonjës që tani shkon në kuotën e 35 pikëve në vendin e shtatë dhe sheh në horizont kupat europiane.

Formacionet Zyrtare:

Juventus (3-5-1-1) – Szczesny; Danilo, Bremer, Alex Sandro; Cuadrado, Fagioli, Barrenechea, Rabiot, Kostic; Di Maria; Vlahovic. Trajner: Massimiliano Allegri.

Torino (3-4-2-1) – Milinkovic-Savic; Djidji, Schuurs, Buongiorno; Singo, Linetty, Ilic, Rodriguez; Miranchuk, Karamoh; Sanabria. Trajner: Ivan Juric.

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga