Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Dinamo fiton betejën me Elbasanin, presidenti Bardhi prezanton mesfushorin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Dinamo fiton betejën me Elbasanin, presidenti Bardhi prezanton
Dinamo

Bruno Dita është zyrtarisht lojtar i Dinamos. Vetë presidenti Ardian Bardhi ka prezantuar mesfushorin me një video përmes rrjeteve sociale.

Në garë për shërbimet e mesfushorit ishte dhe Elbasani. Vetë Dita ka vendosur të rikthehet aty ku nisi karrierën, ndërsa kontrata e firmosur është 2-vjeçare.

Njoftimi i Dinamos:

Mirë se vjen Bruno Dita! FC Dinamo City ka kënaqësinë të njoftojë rikthimin në skuadër të Bruno Ditës. Mesfushori i rritur te skuadra jonë do të veshë sërish fanellën blu, tashmë pas një eksperience të konsiderueshme që ka fituar në futbollin shqiptar dhe atë maqedonas.

Presidenti Bardhi insistoi që Dita t’i bashkohet familjes blu dhe tashmë gjithçka ka marrë formë zyrtare, me një kontratë 2-vjeçare. Futbollisti 31-vjeçar vjen si lider te Dinamo City, pasi në karrierë ka fituar trofe dhe ka luajtur në fazën e grupeve të Ligës së Europës me Skënderbeun. Ai ka luajtur edhe për Besën, Teutën dhe Shkëndijën e Tetovës.

Kjo është goditja e parë e madhe e klubit tonë në merkaton e verës, ndërkohë që klubi do të vijojë me të tjera afrime.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga