Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Tirana ndryshon strategji, bardheblutë mësojnë nga gabimet e së shkuarës

Shkruar nga NEWSPORT
Tirana ndryshon strategji, bardheblutë mësojnë nga gabimet e
Tirana

Formacioni i Tiranës për sezonin e ardhshëm do të jetë i mbështetur me elementë të rinj. Ndryshe nga sezoni i fundit, kur mosha mesatare e formacionit titullar shkonte deri 28 vjeç, për sezonin e ardhshëm mund të thuhet e kundërta.

Tre afrimet e fundit e konfirmojnë këtë. Kjo pasi Gjumsi është 22 vjeç, Prengaj 23 vjeç dhe Arhan Isuf 25 vjeç. Mund të thuhet se bardheblutë kanë mësuar nga gabimet e sezonit të fundit.

Tirana i ka larguar shumicën e lojtarëve titullarë nga sezoni i fundit. Kujtojmë se 26 herë kampionët e vendit u pozicionuan të pestët, teksa kapën Europën për shkak të dënimit që vuan Skënderbeu.  

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga