Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Përforcime nga mbrojtja në sulm, 24 gola dhe 6 asiste për Tiranën e Bledi Shkëmbit

Shkruar nga NEWSPORT
Përforcime nga mbrojtja në sulm, 24 gola dhe 6 asiste për
Bledi Shkëmbi

Tirana po lëviz me kujdes në merkaton e verës. Deri tani janë afruar 4 lojtarë, që sezonin e fundit kanë shënuar në total 24 gola dhe kanë dhuruar 6 asiste.

Prengaj, Gjumsi, Ismajli dhe Arhan Isuf janë përforcime nga mbrojtja në sulm. Kujtojmë se më parë bardheblutë kanë larguar thuajse gjithë organikën e titullarëve.

Është Bledi Shkëmbi që ka për detyrë t’u marrë më të mirën lojtarëve të rinj. Mosha e tyre është 25 vjeç dhe poshtë, duke u përqëndruar kështu te e ardhmja.

Tirana e mbylli në vendin e pestë sezonin e fundit duke qenë larg pritshmërive. Është dënimi i Skënderbeut, që i jep mundësinë të marrin pjesë në turin e parë të Conference League.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga