Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Në prag të duelit në Conference League, klubi i Tiranës ankohet në UEFA

Shkruar nga NEWSPORT
Në prag të duelit në Conference League, klubi i Tiranës
Tirana

Ditën e djeshme Tirana ka udhëtuar drejt Gjeorgjisë, ku ditën e nesërme do të duelojë me Torpedo Kutaisin. Duel ky i vlefshëm për turin e parë të Conference League dhe starton në orën 19:00.

Në aeroport bardhebluve iu dolën problem me Qëndrim Ismajlin, i cili zotëron vetëm pasaportën e Kosovës. Për këtë mbrojtësi është ndalur, pasi Gjoergjia nuk ndjeh pavarësinë e Kosovës.

Dokumentacioni i siguruar nga Tirana nuk ka mjaftuar që lojtari të udhëtojë me ekipin. Kjo ka prishur planet e Bledi Shkëmbit, i cili e kishte projektuar lojtarin titullar.

Klubi kryeqytetas nuk është ndalur dhe ka bërë një ankesë në UEFA. Bardheblutë ende nuk kanë marrë përgjigje dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në ditët në vijim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga