Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

2 lojtarë me “valixhe” në duar, Egnatia nxjerr jashtë planeve mbrojtësin dhe sulmuesin

Shkruar nga NEWSPORT
2 lojtarë me “valixhe” në duar, Egnatia nxjerr jashtë
Egnatia

Hysen Memolla dhe Mario Gjata mund të largohen nga Egnatia në këtë merkato. Për të dy lojtarët nuk ka hapësira, teksa klubi po punon për sezonin e ri.

Memolla u dërgua në huazim gjatë merkatos së dimrit, teksa tashmë pritet të vijë divorci përfundimtar. Për Gjatën po konsiderohet mundësia e huazimit, pasi ka kontratë të vlefshme deri në vitin 2026.

Memollla vlen për mbrojtjen, ndërsa Gjata është pjesë e sulmit. Në këto pozicione priten përforcime para turit të parë të Champions League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga