Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Nga Ilirida deri në Tuz, 12 skuadra shqiptare bëjnë Europën të flasë 'shqip'

Shkruar nga NEWSPORT
Nga Ilirida deri në Tuz, 12 skuadra shqiptare bëjnë Europën
Champions League, Europa League, Conference League

Plot 12 skuadra shqiptare do të luajnë në kupat e Europës këtë verë. Nga kualifikueset e Champions League deri te ato të Conference League do të flitet ‘shqip’.

Superiorja e Shqipërisë do të dërgojë 4 skuadra: Egnatia, Partizani, Vllaznia e Tirana, ndërsa po kaq edhe Kosova: Ballkani në Champions, Llapi, Drita e një mes Prishtinës e Malishevës në Conference.

Nga Maqedonia janë 3: Struga kampione dhe Shkëndija me Shkupin dhe së fundmi u shtohet edhe Deçiç i Tuzit që u shpall kampion në Malin e Zi.

Plot 12 skuadra shqiptare, 4 në kualifikueset e Champions League dhe 8 në Conference League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga