Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Për herë të 3-të radhazi, Ballkani i Ilir Dajës në “qiellin e shtatë”: Kampiona jemi ne, faleminderit gjithë shqiptarisë

Shkruar nga NEWSPORT
Për herë të 3-të radhazi, Ballkani i Ilir Dajës në
Ballkani

Ballkani kurorëzohet kampion në superligën e Kosovës. Skuadra e Ilir Dajës ia ka dalë më së mirë që edhe këtë sezon të fitojë titullin kampion.

Kjo është hera e 3-të rresht që Ballkani është lider në Kosovë, duke dominuar kështu ndaj çdo kundërshtari. Fitorja e ditës së sotme ndaj Llapit me shifrat 1-0 i shpalli zyrtarisht kampionë.

Festa është e gjitha legjitime dhe klubi ka bërë një postim në rrjetet sociale ku falenderojnë gjithë tifozët për mbështetjen. Ndër të tjera shkruajë se pas vështirësive vjen gjithmonë lehtësimi.

““Me të vërtetë pas vështirësisë, vjen lehtësimi” ????

Jemi ne, jemi ne ????????????kampionët e Kosovës jemi neee ????????

Urime Suharekë, urime Xhebraila dhe gjithë ju mbështetës të Ballkanit gjithandej Shqiptarisë ????

Faleminderit për mbështetjen e pandalshme, jemi përsëri bashkë në piedestal ????

CHAMPIONS ????”, thuhet në postim.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FC Ballkani ???????? (@fcballkaniofficial)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga