Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

11 klube shqiptare në Europë, Tifozat Kuq e Zi: Urojmë të ngrini sa më lart flamurin shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
11 klube shqiptare në Europë, Tifozat Kuq e Zi: Urojmë të
 

Plot 11 klube shqiptare do të garojnë në kualifikueset e kupave të Europës. Ballkani, Egnatia, Struga dhe Deçiq në Champions League, Llapi në Europa League dhe Partizani, Vllaznia, Tirana, Drita, Malisheva e Shkëndija në Conference League.

Tifogrupi ultras i Kombëtares shqiptare, Tifozat Kuq e Zi, me një postim në faqen zyrtare i kanë uruar të gjitha klubeve të mbajnë sa më lart flamurin shqiptar në rrugëtimin europian.

“Sot nis zyrtarisht sezoni 2024-2025 për klubet shqiptare. Do të kemi 11 klube shqiptare të Arbërisë, Dardanisë, Iliridës dhe Malësisë që do të na përfaqësojnë në të tre kupat evropiane. I urojmë suksese skuadrave tona dhe të ngrenë sa më lart flamurin shqiptar”, shkruan tifogrupi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Newsport.al (@newsport.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga