Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vëmendja në Peshkopi, Lushnje dhe Vlorë, java e 28-të e Kategorisë së Parë luhet në një ditë

Shkruar nga NEWSPORT
Vëmendja në Peshkopi, Lushnje dhe Vlorë, java e 28-të e

Kategoria e Parë ka kthyer vëmendjen te ndeshjet e javës së 28-të. Ky kampionat ka hyrë në një fazë mjaft të “nxehtë”, ku tashmë ekipet luftojnë për çdo centimetër të fushën për të siguruar fitoren.

Në program për këtë javë janë ndeshje mjaft interesante. Elbasani dhe Bylisi do të vazhdojë të “luftojnë” në distancë për vendin e parë në klasifikim, teksa të gjitha sfidat e kësaj jave do të luhet ditën e shtunë në orën 15:00.

Kështu Flamurtari do të presë Tomorin në shtëpi. Vlonjatët do të synojnë rikthimin te fitorja në kampionat dhe ndaj beratasve nuk kanë rrugë tjetër veçse 3 pikëve. Vora e cila u mposht nga Korabi fundjavën e kaluar do të udhëtojë në transfertë për të sfiduar Apoloninë.

Edhe Elbasani do të luajë në tranfertë, teksa në Dibër e pret Korabi. Një sfidë e vështirë për elbasanasit, të cilëve nuk iu lejohen hapat fals, pasi në të kundërt do t’u ikë nga duart vendi i parë në klasifikim.

Lushnja gjithashtu do të presë Bylisin, me ballshiotët ashtu si Elbasani nuk kanë rrugë tjetër veçse 3 pikëve. Kastrioti – Luzi dhe Burreli – Besa janë dy sfidat e tjera të kësaj jave.

JAVA 28

Flamurtari-Tomori                                      06.04.2024                 15:00

Apolonia-Vora                                             06.04.2024                15:00

Korabi-AF Elbasani                                     06.04.2024                15:00

Lushnja-Bylis                                               06.04.2024                15:00

Kastrioti-Luzi 2008                                      06.04.2024                 15:00

Burreli-Besa                                                  06.04.2024                15:00

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga