Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Uerdi MARA dhe Bekim BALAJ shkëlqejnë me gol në Turqi, shënon në Kupë edhe ish-sulmuesit i Kukësit

Shkruar nga NEWSPORT

Ankara Keçiorengucu ka luajtur sot kundër Aksaray Bld, ndeshje e vlefshme për Kupën e Turqisë. Skuadra e njohur turke ka triumfuar me rezultatin 4-1 në një sfidë të dominuar. Veç Melih Inan që ka shënuar golin e tretë, të gjithë të tjerët kanë qenë më parë pjesë e kampionatit shqiptar.

Goli i parë i takimit u realizua nga Uerdi Mara. Ish-mesfushori i Skënderbeut nuk fal para portës mike duke i dhënë avantazhin të tijve me anë të një 11-metërshi. Më tej është tjetër lojtar që ka provuar shijen e Superiore, Patrick Eze që realizon golin e tretë.

Në fundin e takimit, Bekim Balaj bekon dhe vulos rezultatin në 4-1. Një paraqitje e mirë e futbollistëve shqiptarë që vijojnë të spikasin në Turqi, konkretisht sot në fazën paraeleminatore të Kupës.

Ndeshja e Kupës së Turqisë

Keçiorengucu 4 – 1 Aksaray Bld

⚽ 4' Uerdi Mara

⚽ 66' Patrick Friday Eze

⚽ 67' Melih İnan

⚽ 90+3' Bekim Balaj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga