Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

U pezullua nga Disiplina, rivalët e BALLKANIT të Ilir DAJËS vihen pas lojtarit të Tiranës

Shkruar nga NEWSPORT
U pezullua nga Disiplina, rivalët e BALLKANIT të Ilir DAJËS vihen

Tirana nuk ia doli të fitonte titullin, teksa përfundoi me pikë të barabarta me Partizanin. Për shkak të ndeshjeve direkte bardheblutë humbën mundësinë të ngrejnë në “qiell” trofeun. Ndeshja e shumë kontestuar me Bylisin solli pasoja për kryeqytetasit.

Bruno Lulaj është një nga lojtarët që e pësoi  nga Komisioni i Disiplinës për trazirat në Rrogozhinë, me mbrojtësin që është i pezulluar me 6 ndeshje. Por pezullimi i tij nuk step aspak skuadrën e Dritës. Ekipi kosovarë kërkon lojtarë me eksperiencë për të bërë të mundur të rivalizojë Ballkanin për titullin kampion.

Sipas “Gazeta Blic” raportohet se drejtuesit e Dritës kanë nisur kontaktet për transferimin e Bruno Lulajt. Lojtari përlqehet shumë nga skuadra nga Gjilani dhe pritet që së shpejti palët të gjejnë edhe një marrëveshje mes tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga