Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

U largua nga Tirana, Julian Ahmataj merr drejtimin e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
U largua nga Tirana, Julian Ahmataj merr drejtimin e kuqezinjve

Julian Ahmataj ka gjetur menjëherë skuadrën që do të drejtojë. Pas largimit nga Tirana, merr drejtimin e kombëtares U-19,  Grupmoshë e cila drejtohet aktualisht nga Bledi Shkëmbi. Ky i fundit do t’i drejtojë kuqezinjtë e vegjël në miqësore dhe me pas do t’i lirojë stolin ish-it të bardhebluve.

Në këtë mënyrë Ahmataj do të marrë në dorë “frenat” e U-19, ndërsa Shkëmbi do të spostohet te U-17. Këto të fundit prej 1 viti janë drejtuar nga Ardi Bahari, i cili tashmë nga Federata i është besuar një tjetër rol.

Bahari do të jetë shefi i skautingut, ku do të ketë për detyrë të spikasi të gjithë talentet që në të ardhmen do t’i shërbejnë kombëtares.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga