Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Tri "Gjigandë" në konkurrencë për lojtarin e Barcelonës

Shkruar nga NEWSPORT
Tri "Gjigandë" në konkurrencë për lojtarin e

Kjo merkato verore pritet të jetë shumë e nxehtë për yllin e Brazilit , Neymar. Pavarësisht se shtypi italian flet për një rinovim të yllit brazilian me Barcelonën deri në 2022 me një klauzolë prej 220 milionë eurosh, e ardhmja e sulmuesit nuk duket e sigurtë. Menaxheri i tij është shprehur: “Tre klube të mëdha e duan dhe janë gati të paguajnë klauzolën, – ka thënë Ëagner Riberito, – por nuk mund të zbuloj emrat e këtyre klubeve apo të them diçka më shumë, natyrisht është një çështje e rezervuar”.

Sipas mediave spanjolle, tre klubet në fjalë, janë dy skuadrat e Manchesterit , City dhe United, bashkë me francezët e PSG, ku këta të fundit janë në kërkim të zëvendësuesit Ibrahimoviç.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga