Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Trajneri Gasperini vendos objektivin për Lookman: Të shënojë 5 gola

Shkruar nga NEWSPORT
Trajneri Gasperini vendos objektivin për Lookman: Të shënojë

Atalanta e tij po kalon një formë të mrekullueshme dhe në intervista për mediet gjithmonë shfaqet i kënaqur. Gian Piero Gasperini ka dhënë një intervistë për “Radio Rai”. Ai është pyetur për performancën e mrekullueshme të Lookman.

Trajneri i zikaltërve i ka vënë objektiv 5 gola. Në intervistën e dhënë për median italiane, ai ka thënë: "Pavarësisht se është djalë i ri, ai ka evoluar. Unë i caktoj 5 gola sepse ka shënuar edhe në Monza. Është një djalë që është rritur me Leipzig, ka pasur përvojë në Angli.

Kur erdhi tek ne unë, kishte ndjesinë e një lojtari të evoluar që njeh futbollin dhe që ka hyrë menjëherë në mekanizmat tanë. Ai është një lojtar me përvojë për të dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm”, ka përfunduar Gasperini.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga