Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Teuta sfidon Dinamon, kapiteni “braktis” Edi Martinin

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta sfidon Dinamon, kapiteni “braktis” Edi Martinin

Teuta do të luajë në transfertë ndeshjen e javës së 9-të. Në “Elbasan Arena” gjejnë Dinamon , me durrsakët që kërkojnë rikthimin te fitorja për t’iu larguar zonës së ftohtë të klasifikimit.

Kjo përballje është parashikuar të luhet ditën e dielë duke nisur që nga ora 17:00. Edi Martini ka pasur fatin të shikojë me imtësi gjendjen e çdo lojtari, teksa në favor të tij ka qenë edhe pushimi për shkak të ndeshjeve të kombëtares.

Timonieri shkodran do të vuajë mungesën e kapitenit. Blerim Kotobelli do të jetë mungesa e vetme për duelin me “Blutë”. 31-vjeçari ka plotësuar numrin 4 të kartonëve të verdhë dhe do të jetë i pezulluar, ndërkohë pjesa tjetër e lojtarëve është e gjitha në gatishëmëri të Martinit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga