Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Teuta pret Vllazninë në shtëpi, Magani u jep këshillën e fundit të tijve para përballjes me Gjokën

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta pret Vllazninë në shtëpi, Magani u jep këshillën

Sot, në orën 17:00 Teuta do të përballet me Vllazninë për takimin e javës së 11 të Superligës. Që të dyja ekipet u kanë dhënë dorën e fundit dje përgatitjeve dhe sot në të dyja kampet ka atmosferë pozitive sepse të dyja skuadrat shpresojnë për një rezultat pozitiv.

Trajneri i Vllanzisë, Ernest Gjoka ka kërkuar vetëm përqëndrim në 90' minutat e lojës dhe ka menduar që në mesfushë të ndërtojë një skuadër të kujdesshme. Nga ana tjetër, trajneri i Teutës, Gugash Magani ka dhënë këshillën e radhës për të tijtë, duke ju thënë se, nëse në fushë sot lojtarët aplikojnë ato ushtrime që aplikuan një ditë më parë (dje), kanë për të fituar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga