Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Teuta është “macja e zezë” e Egnatias, në “Niko Dovana” synojnë Europën

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta është “macja e zezë” e Egnatias, në

Teuta do të presë ditën e nesërme Egnatian në ‘Niko Dovana”, sfidë që luhet duke nisur që nga ora 16:00 dhe është e vlefshme për javën e 35-të. një duel mjaft i rëndësishmë për djemtë e detit të cilët janë vetëm një pikë larg vendit të 4-të që të çon në Europë.

Ndaj rrogozhinasve që tashmë kanë siguruar vendin e 3-të dhe pjesmarrjen për herë të parë në Conference League, durrsakët synojnë vetëm, 3 pikët. Në fakt në Durrës synojnë të thellojnë statistikat mes tyre, pasi Teuta mund të cilësohet si “macja e zezë” e djemve të Edlir tetovës.

Në 7 përballjet mes tyre në dy sezonet e fundit, durrsakët kanë marrë 4 herë, kanë barazuar në 2 raste dhe vetëm një herë kanë siguruar 3 pikët rrogozhinasit. Bilanci flet në favor të Edi Martinit dhe duke pasur parasysh edhe rehatinë që kanë tashmë në Rrogozhinë, pritet që fitorja për djemtë e detit të mos jetë shumë e vështirë. Ndërkhë lajm i mirë për Martinin është edhe rikthimi i Artan Jazxhit nga pezullimi, i cili do të rimarrë menjëherë vendin e tij në repartin e mbrojtjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga