Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Te TIRANA marrin “frymë” lirisht, vendimi për të dënuarit qetëson Orges SHEHIN

Shkruar nga NEWSPORT
Te TIRANA marrin “frymë” lirisht, vendimi për të

Tirana luajti ndeshjen e fundit në kampionat ndaj Erzenit me një skuadër të “gjymtuar”. Dënimet e disa prej titullarëve për shkak të situatës së ndodhur në rrogozhinë, “copëtoi” bardheblutë.

Edhe në finalen e Kupës së Shqipërisë ndaj Egnatias Shehi kishte shumë mungesa.  Të gjithë bardheblutë kanë merakun e pjesmarrjes në Europë, nëse lojtarët mund të luajnë apo jo.

Dhe tashmë PO te Tirana kanë nisur të marrin “frymë” lirisht. Mësohet se drejtuesit e bardhebluve janë interesuar dhe përgjigjja që kanë marrë është pozitive. Kjo do të thotë se lojtarët që janë të dënuar nga Disiplina mund të jenë protagonist në fushë në ndeshjet e Conference League.

Rrezikon vetëm Visar Bekaj që ka dënimin më të rëndë, por gjithsesi për të festuar tamam duhet të pritet edhe përgjigjja përfundimtare e Apelit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga