Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Te Partizani me “dhimbje koke”, kapiteni do të operohet dhe humbet derbin me Tiranën

Shkruar nga NEWSPORT
Te Partizani me “dhimbje koke”, kapiteni do të operohet dhe

Alban Hoxha është lideri i Partizanit. Rikthimi i tij si titullar mes shtyllave ka dhënë garanci te të kuqtë, të cilët janë skuadra e momentit në Superiore.

Por jo çdo gjë shkon siç duhet dhe kapiteni i të kuqve do të mungojë rreth 1 muaj. Hoxha do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale, pasi ka një problem me zorrët. Në pamje të parë nuk duket një operacion i ndërlikuar, por gjithsesi do ta detyrojë portierin të qëndrojë larg fushave për 1 muaj.

Operacioni do të bëhet në ditët në vijim, teksa vendin e tij te Partizani do ta marrë Pano Qirko, i cili gjithashtu rikthehet nga dëmtimi.

Në këto kushte gardiani i kryqytetasve duhet ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, atë ndaj Tiranës. Kjo sfidë do të luhet më 3 dhjetor në “Air Albania” duke nisur që nga ora 19:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga