Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Të jesh portier i Tiranës është problem”, BEKAJ flet pas pritjeve deçizive dhe synon europianin me Kosovën

Shkruar nga NEWSPORT
“Të jesh portier i Tiranës është problem”, BEKAJ

Visar Bekaj foli pas ndeshjes Bylis-Tirana. Portieri i Tiranës bëri disa pritje të rëndësishme sot dhe ishte vendimtar. Ai foli edhe për grumbullimin me Kosovën dhe për objektivat e kombëtares dardane.

"Ishte pritje apo jo? E prita se e preka pak pastaj u mërzita se hyri gol. Ky është futbolli duhet të jesh i përqëndruar.

Grumbullimi me Kososvën? Punoj të jap maksimumin edhe normal vjen grumbullimi.

Objektivi? Me Zvicërn jemi konkurrent, është edhe Izrareli pastaj ekipe të tjerë janë më të dobëta Rumania dhe Andorra. Normal synojmë vendin e dytë të kalojmë në europian.

Hasani pse jo? E meritoi ka bërë paraqitje të mirë u paraqit shumë mirë e mori veten ka bërë gola edhe asiste ka qenë vendimtar. Merita e tij dhe sot.

Portieri i vitit? Faleminderit. Të jesh portieri i Tiranës është problem sepse ka vetëm një gjuajtje në portë. Duhet të jesh shumë i përqëndruar."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga