Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Të dielën kundër morrave dhe ekipit më të fëlliqur”, Tirona Fanatics ndez derbin: Në fushë ka 3 rezultate, në tribunë vetëm fitore

Shkruar nga NEWSPORT
“Të dielën kundër morrave dhe ekipit më të

Kategoria Superiore bëhet gati për derbin e rradhës e të shumëpritur mes Tiranës dhe Partizanit. Dy rivalët e përbetuar do të përballen kokë më kokë në ‘Air Albania’ të dielën në orën 19:00 për javën e 14-të të Superiores.

Tifogrupi besnik i bardhebluve, ‘Tirona Fanatics’ ka  bërë njoftimin e parë të zakonshëm përpara kësaj ndeshje. Sigurisht nuk kanë sesi të mos mungojnë thumbimet kundrejt rivalëve.

“Te dielen luajme kunder morrave, ekipit me te felliqur ne bote e tifozerise me te shemtuar gjithashtu. Dominimi, spektakli qe mbizoteron ne tribunat bardheblu tashme eshte nje fakt e nje tradite! Ndryshe nga fusha e blerte qe ka 3 rezultate, “fusha e tribunes” njef vetem FITORE! E tille do te jete historia edhe kete te diele! Kortezhi niset nga qendra e Kryeqytetit ne oren 17:00 e spektakli fillon qe aty! Forca Tirona - Forca Fanatics!”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga