Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Synojnë fitoren në transfertë, Egnatia pa kapitenin në Korçë

Shkruar nga NEWSPORT
Synojnë fitoren në transfertë, Egnatia pa kapitenin në

Egnatia do të udhëtojë në Korçë për të sfiduar Skënderbeun, sfidë kjo e vlefshme për javën e 10-të të Superiores. Kjo përballje do të startojë në orën 17:00 dhe dy ekipet do të tentojnë vetëm 3 pikët.

Rrogozhinasit nuk do ta kenë të lehtë në këtë duel, pasi përballë gjejnë një “koçkë” të fortë si ekipi i Ivan Gvozdenovic, i cili i surprizoi në sfidën e parë të sezonit. Edlir tetova do të kërkojë 3 pikët, por do të ketë edhe një mungesë shumë të rëndësishme.

Raphael Dëamena nuk do të mund të japë kontributin e tij në këtë përballje. Kapiteni është i pezulluar për shkak se u ndëshkua me karton të kuq në sfidën me Tiranën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga