Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Superndeshja e Superiores, RTSH Sport e sjell falas në ekranet tuaja

Shkruar nga NEWSPORT
Superndeshja e Superiores, RTSH Sport e sjell falas në ekranet tuaja
Java e 30-të e Superiores rezervon disa sfida mjaft interesante. Më e rëndësishmja është Klasikja e Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë në Loro Boriçi por nuk mund të lihet pas edhe derbi në Niko Dovana mes Teutës dhe Erzenit. Pikërisht, sfida e Durrësit do të transmetohet live dhe falas nga kanali publik RTSH Sport, sot në orën 18:00. Të dy ekipet tashmë janë futur në vallen e mbijetesës me Teutën që sheh veten vetëm 2 pikë larg Bylisit të vendit të 9-të ndërsa shijakasit me 38 pikë në vendin e 6-të. Ashtu si në çdo derbi, të tre rezultatet janë në lojë por synimi kryesor i ekipeve është të dalin me pikë maksimale nga fusha e lojës.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by RTSH (@rtshqiptar)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga